Příprava a stavba základových desek Praha, Kralupy, Kladno a okolí
Stavíme základové desky, které mohou být běžného typu nebo na pilotech. Jsme schopni zrealizovat základové desky pro dřevostavby, zděné domy, ale i větší (haly) či velmi malé objekty (zahradní domky). Nebojte se nás zeptat na orientační cenu. Platí to, že pracujeme efektivně a dbáme na správné technologické postupy, které jsou u velmi důležité pro 1. krok Vaší stavby. Na každé dílo s Vámi můžeme podepsat smlouvu o díle, v případě potřeby provedeme zaměření, vlastní stavbu. V poslední fázi uklidíme stanoviště a následně předáme hotové dílo.
Ideální postup při výstavbě desek
6) vylití základových pásů betonem
7) založení řady ztraceného bednění
8) výplň základové desky – zhutnění a pokládka armovací sítě
9) vyplnění prostředku betonem a zarovnání desky.
Jaký je postup při stavbě základové desky ?
Betonová deska je podstatným základem pro každou budovu. Platí rovněž pro novostavby rekreačních domů. Postup prací je vždy ten, že se nejdříve vytvoří základové pasy a až po jejich vyplnění betonem se řeší prostor v jejich vnitřku, kam se leje podkladní beton a tvoří se tak spojitá deska. Rovnoměrná betonová plocha (deska) pomáhá k rovnoměrnému rozmístění zátěže stavby na podkladní zeminu a zároveň pomáhá sedání stavby.
Jak připravujeme základovou desku před betonáží?
Důležité je, aby odborník vytyčil stavbu. Následně po vytyčení stavby se můžeme pustit do výkopových prací pro obvodové pásy. Nejdříve obvykle odstraníme ornice a různé zelené porosty, které jsou v místě pásů. Dle projektu a vytyčení si následně připravíme základové pásy, které je možné hloubit klasickým ručním výkopem nebo např. ručním bagrem. Základové pásy se zřizují proto, že nad nimi budou hlavní nosné části (zdi) domu.
Jaká je hloubka základových pásů ?
Základové pásy se obvykle dělají do nezámrzné hloubky 80 – 120 cm. Jejich hloubka však záleží na rovnosti, půldorysu celého pozemku. Ve spodku pod betonovými pásy je ideální nasypat štěrk frakce 16/32, kterým po zhutnění, oddělujeme zeminu od betonu.
Co následuje po vylití základových pásů?
Pokud máme strženou ornici již z předchozího kroku, začneme nejdřív se zhutněním podkladu. Ideálně se toto dělá vrstvou štěrku. Plocha, kterou hutníme je ohrazena základovými pásy, na kterých je obvykle min. alespoň 1 řada ztraceného bednění. Aby byla základová deska dokonale pevná jsou velmi důležité armovací sítě, které se pokládají na zhutnění povrch a provazují se mezi sebou drátem. Armovací sítě leží v určitě výšce, nikoliv přímo na podkladu. V případě, že máme vyřešeny všechny prostupy, můžeme základovou desku vylít betonem. Doporučujeme vyzkoušet správný odtok a těsnost kanalizace.
Samotný beton se vyrovnáná vibrační lištou.
Další stránky k tématu základové desky:
– Skrývka ornice
– Zaměření základových pásů dle projektu
– Uložení zemnících pásků